מאמרים

גלאי מכמונות המהירות הוא גאדג'ט אהוב על הנהג הישראלי שאוהב מאוד להשתמש בטכנולוגיה, במיוחד אם הטכנולוגיה הזו מאפשרת לו להימנע מהיתקלויות לא נעימות עם משטרת ישראל וצבירת נקודות חובה על מהירות, תשלום קנס או הזמנה לבית דין לתעבורה.
במקרים בהם רישיון הנהיגה תלוי בסיכון רצוי להתייעץ עם עורך דין תעבורה מקצועי  שעשוי לשפר את התוצאה במקרה של משפט.

15/09/2014

כאשר רובינו חושבים על עבירות תנועה, אנחנו מדמיינים שוטר זועף שמורה לנו לעצור את המכונית בצד הדרך ורושם לנו דו"ח. אבל האם ידעתם שגם הולכי רגל עשויים לקבל דו"ח בשל עבירות תנועה?

27/08/2014

הנהג שלך, האחריות שלך: על אחריות מעסיקים לפעולות הנהגים שלהם
בתור בעל עסק שמעסיק נהג או מספר נהגים, אתה בוודאי יודע שיש לך אחריות גדולה בכל הנוגע לשליחויות ולמשימות בהן הם מעורבים: עליך לא רק להעניק שירות ללקוחות שלך, אלא גם לשמור על שלום העובדים הנמצאים תחת אחריותך ולמנוע מצב בו הם חס וחלילה יגרמו נזק לצד שלישי.

19/08/2014

שיטת הניקוד החדשה של משרד התחבורה נכנסה לתוקף החל מהראשון בינואר 2003 (ועל כן היא למעשה כבר לא ממש חדשה...).  לפי משרד התחבורה, מטרתה של השיטה היא להחמיר עם נהגים שמבצעים עבירות תנועה רבות, אך להקל במידת מה על הנהג הממוצע.
לפי שיטה זו, כל עבירת תנועה מקבלת ניקוד שונה בהתאם למידת החומרה שלה – החל משתי נקודות לעבירה הקלה ביותר –נסיעה ללא פנס מאיר בשעות החושך או נסיעה ללא חגורה למשל – ועד לעשר נקודות לעבירות החמורות ביותר – נהיגה בזמן פסילה או נהיגה בזמן שכרות למשל. מספר הנקודות הוא תמיד זוגי.
יש גם עבירות בטווח הביניים, למשל :
·         אי מתן זכות קדימה (6 נקודות)

19/08/2014

למרות המצב, עדיין רבים מוציאם את הזמן לצאת לחופשה בחוץ לארץ ואם לא נעשה זאת השנה, הרי שנעשה זאת בשנה הבאה. חופשה שכוללת שכירת מכונית ונהיגה במדינה אחרת יכולה להיות חוויה נהדרת ודרך טובה ליהנות מחופשה מיוחדת. מהחופשה אנחנו חוזרים עם זיכרונות, חוויות ומזכרות – לעיתים המזכרות מגיעות זמן-מה לאחר שחזרנו ולפעמים אלה הן מזכרות לא רצויות: דו"ח על עבירת תנועה שביצענו בחוץ לארץ ודרישה לתשלום קנס.
מה עושים אם קיבלתם הודעה על קנס שעליכם לשלם כי עברתם עבירת תנועה בזמן ששכרתם מכונית במדינה אחרת? על כך בשורות הבאות.

05/08/2014

ויצו הוא ארגון הפועל ללא מטרות רווח ולוקח על עצמו את אחת המשימות החשובות ביותר שיש: יצירת שוויון הזדמנויות עבור נשים, ילדים ונוער. אחוז ניכר מהפעילות שלו היא קידומה של מעמד האישה, מה שנעשה באמצעות סיוע פרטני לנשים, הגדלת המודעות החברתית והאישית, חקיקה ושלל פעולות אחרות.
 
במצב הדברים הזה, לא מפתיע מדוע עזרה לנשים מוכות מהוות חלק בלתי נפרד מהסיוע שמעניק הארגון. הנה כל מה שחשוב לדעת על הארגון ועל פועלו החשוב עבור אחת האוכלוסיות הפגיעות ביותר שיש בנמצא.
 
כל העזרה במקום אחד
 

01/08/2014

עבור רובנו, תהליך האישור הרפואי עבור קבלת רישיון נהיגה הוא תהליך פשוט למדי המסתכם בביקור אצל רופא המשפחה או רופא אחר שמכיר את ההיסטוריה הרפואית שלנו, וביקור אצל אופטומטריסט מורשה שמבצע בדיקת ראייה סטנדרטית.

15/07/2014

לעבור עבירת תנועה ולהיתפס זה לא נעים, אך לקבל זימון לבית המשפט לתעבורה זה לא נעים פי כמה וכמה. בהנחה שלא ביקשתם להישפט מיוזמתכם (או שהגשתם ערעור שנדחה), הרי שזימון לבית משפט יתבצע במקרים של עבירות תנועה חמורות.

15/07/2014

עמודים

שתפו אותנו ברשת