לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו

03-6139595 | 055-8823088

אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה או אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה

5
(12)

נהגים שרישיונם נפסל או לא אושר ע"י המכון הרפואי לבטיחות בדרכים , מקבלים לעיתים קרובות הודעה שהרישיון נפסל או לא אושר עקב אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה או עקב אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה.

נהגים רבים חשים תסכול ואף מקבלים קשה את ההחלטה לפסול את רישיונם עקב "אי התאמה אישיותית", משום שהם סבורים בטעות שבבדיקה שנערכה להם במכון אובחן שהם סובלים מבעיה אישיותית חמורה.

ובכן, ע"מ להבהיר את הדברים נציין כי הנימוק אותו מעלה המכון הרפואי לפסילת הרישיון של "אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה" או "אי עמידה בדרישות בטיחות אישיותיות לנהיגה", הוא נימוק סל שניתן כמעט לכל הנהגים שרישיונם נפסל או לא אושר ( למעט נהגים שנפסלו על רקע בעיה בריאותית), והוא איננו מלמד דבר וחצי דבר על הסיבה האמיתית והמדויקת בגינה נפסל הרישיון , והדבר משתנה מנבדק לנבדק.

הסיבות לפסילת הרישיון יכולות להיות מגוונות , אם בגלל ריבוי עבירות תנועה, ריבוי עבר פלילי, שימוש באלכוהול או בסמים, טיפול נפשי וסיבות נוספות אחרות.

כדי לברר את הסיבה הנכונה לפסילת הרישיון יש צורך לבקש ולקבל צילום של פרוטוקולי ההחלטה של הפסיכולוג או הפסיכיאטר אצלם נבדק הנהג.

על החלטת המכון הרפואי ניתן כמובן לערער בפני ועדת ערר בבית החולים "שיבא" בתל –השומר.

משרדינו מתמחה בדיני תעבורה באופן המקצועי ביותר, הינכם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 12

No votes so far! Be the first to rate this post.

קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט