לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו

03-6139595 | 055-8823088

ביטוח רכב

0
(0)

מדינת ישראל דורשת מכל בעל רכב לרכוש ביטוח רכב, היא עושה זאת כדי להבטיח שכל אדם שיהיה מעורב בתאונת דרכים יוכל לקבל טיפול רפואי על חשבון הביטוח במקום להתמודד עם ההוצאות הרפואיות בעצמו.

ביטוח חובה

ביטוח חובה הוא הביטוח שמדינת ישראל מחייבת כל נהג לרכוש, ביטוח החובה מגן על הנהג במקרים של פגיעה פיזית בנוסע, נהג ברכב הנפגע, הולך רגל ולמעשה כל אדם שהיה מעורב בתאונה. הביטוח לא מכסה פגיעה כלשהי ברכוש ולכן נהגים שירצו לבטח את עצמם גם במקרים אלה יצטרכו לרכוש ביטוח מקיף יותר.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' הוא ביטוח נוסף שניתן לרכוש במקביל לרכישת ביטוח חובה, ביטוח זה מבטח את הנהג מפני נזק עתידי שיגרום לרכב או לציוד של גורמים אחרים, כלומר הרכב של המבוטח עצמו לא ישופה מפני נזק במקרה של תאונה. ביטוח זה פופולארי בקרב בעלי רכבים זולים יחסית, שרכישת ביטוח מקיף לא משתלמת עבורם.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף הוא הביטוח היקר ביותר, ביטוח זה מגן על הנהג מפני כל נזק אפשרי במהלך הנסיעה באוטו, חברת הביטוח תכסה כל נזק שייגרם למכונית של הנהג, למכונית של הנהג השני וכן לכל עובר אורח שהיה מעורב בדרך כזאת או אחרת בתאונה. הביטוח הזה נרכש על ידי חלק לא קטן מהאוכלוסייה כיוון שהוא מספק שקט וביטחון.

מרכיבי ביטוח הרכב

פרט לסוג הביטוח עצמו, ביטוח רכב כולל בתוכו עוד מרכיבים רבים, מרכיבים אלה יכולים להשפיע בצורה משמעותית על מחיר הביטוח והתחשבות בהן יכולה למנוע הפתעות עתידיות במקרה של תאונה.

השתתפות עצמית – אחד הסעיפים הקטנים הכי חשובים שיש לשים אליהם לב במקרה של הפעלת הביטוח, כל פוליסה קובעת סכום השתתפות עצמית שונה ופערים גדולים בגובה ההשתתפות יכולים להפוך ביטוח מסוים למומלץ בהרבה ביחס לביטוח אחר. חשוב לציין כי בביטוח חובה אין כלל סעיף השתתפות עצמית.

גבולות אחריות לפיצוי

סעיף זה קובע מה יהיה הסכום המקסימלי שחברת הביטוח תהיה אחראית לשלם במקרה של תאונה, הסכום הסטנדרטי כיום עומד על 250 אלף שקל, אולם בחלק מחברות הביטוח מציעים תקרות גבוהות יותר ובחלק מאפשרים, תמורת תשלום נוסף, להגדיל את התקרה לחצי מיליון שקל.

רכב חלופי

בחלק מביטוחי הרכב מספקים לנהג רכב חלופי במקרה שבו הרכב המבוטח יוצא מכלל שימוש בעקבות תאונה, כדאי לבדוק האם הביטוח מכסה את המקרה הזה, אם כן לכמה זמן ותמורת איזה סכום.

ביטוחים נוספים

ביטוח שמשות – ביטוח השמשות נכלל לרוב במחיר הביטוח המקיף, אולם חלק מהמבוטחים מעדיפים להוסיף עליו גם ביטוח שמשות, הסיבה לכך היא ששבירת שמשה דורשת מהמבוטח להפעיל את הביטוח המקיף מה שיעלה את מחיר הביטוח בשנה שלאחר מכן, ביטוח ייעודי זה מבטיח שבמקרה הצורך הפרמיה לא תעלה בשנה שאחרי.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט