לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו

03-6139595 | 055-8823088

בעיות עם רשות הרישוי? ככה מתמודדים

0
(0)

רישיון הנהיגה שלנו, הוא אחד מהפריטים החיוניים ביותר בחיינו. עם הרישיון אנו יכולים לנהוג על רכב פרטי/ על משאית/ על אופנוע – זאת בהתאם לסוג הרישיון. אנו מנהלים חיי משפחה וקריירה בקלות עם רכב צמוד, ויוצאים לבלות עם חברים ובני משפחה ברכב גדול או קטן, בהתאם לסוג הבילוי אשר איליו אנו יוצאים. אבל מה קורה כשהרישיון נשלל? כיצד מתמודדים כשצריך לעבור מבחנים והערכות שונות כדי לקבל רישיון נהיגה חדש או כזה שנפסל?

במקרים בהם יש לכם בעיה מול משרד הרישוי או מול רשויות החוק והמשפט בארץ: חשוב לבחור עורך דין מנוסה בתחום התעבורה בלבד, ולא באיש מקצוע אחר, כמו למשל: עורך דין גירושין או כזה שעוסק בדיני חברות. בחירה במי שעוסק בתחום התעבורה, תספק התמודדות קלה יותר מול הרשויות. אז אילו בעיות עלולות לצוץ? וכיצד מתמודדים? הנה הרשימה:

שלילת רישיון עקב נהיגה בשכרות

כולנו כבר יודעים כי לשתות ולנהוג זה לא "קול". בעוד שהאיסור הינו מפורש וברור. עבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול נחשבת עבירה חמורה, בזמן שהחוק מגדיר את מי שנחשב 'תחת השפעת אלכוהול' באמצעות בדיקת אחוזי האלכוהול שנמצא בגופו, או בדיקה לגילוי סמים בדם.

בדיקות אלכוהול מאפשרות תוצאה מהירה, כמו בעת בדיקת ינשוף שנעשית לנהג בצד הכביש. לעיתים יתבצעו בדיקות דם במעבדה. אם שתיתם ונהגתם ועצר אתכם שוטר, רצוי לא להתנגד לבדיקה ולשתף פעולה עם השוטר. שיתוף פעולה יסייע לכם לקבל הקלה בעת השימוע בבית המשפט או בעת הבדיקה עצמה.

שלילת רישיון עקב סיבות בריאותיות

על פי חוקי התעבורה, נהג שנמצא כבעל כושר נהיגה לקוי יכול למצוא עצמו נבחן מול וועדה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. מכון זה מטרתו לבחון את הנהגים שסומנו כמי שכושר הנהיגה שלו לקוי עקב עבירות מרובות/ מצב בריאותי או נפשי מסובך/ מי שהיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית ומי שהואשם בנהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

בחינות במכון נועדו על מנת לקבוע האם הנהגים יכולים להמשיך לנהוג, זאת על ידי מבחנים, הערכות ובדיקות מקצועיות. במקרים שישנם סיבוכים בחידוש הרישיון, מומלץ לבחור עורך דין תעבורה שייצג אתכם מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת היא עבירה חמורה בגינה תיתכן שלילת רישיון ודוחות כבדים. מי שקיבל קנס גבוה על לא עוול בכפו, או עומד למשפט (זאת לפי חומרת העבירה) – חשוב שיסתייע בעורך דין טוב שיעזור לו להחזיר את רישיונו ולהפחית את העונשים הקבועים בחוק.

מעורבות בתאונת דרכים קטלנית

להיות מעורב בתאונה קטלנית יכול לחרב חיים שלמים, גם את אלו של הצד הפוגע, וגם את חייהם של מי שנפגע קשה בתאונה. במקרים בהם הייתם מעורבים בתרחיש קטלני, חשוב לא לברוח! אלא להישאר בזירה להגיש עזרה ולקרוא מיד לכוחות ההצלה. לאחר סיום האירוע, מומלץ לפנות אל עורך דין תעבורה כדי להבין כיצד מתמודדים עם האשמה בתאונה, או בעת פגיעה פיזית ונפשית בשל תאונת דרכים.

לסיכום, בכול קושי מול רשויות החוק, המשפט והרשויות המבצעות – יש לפנות לפרקליט מקצועי שייצג אתכם בתחומי התעבורה.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט