לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו

03-6139595 | 055-8823088

מחיקת נקודות תעבורה

מחיקת נקודות תעבורה

עורך דין תעבורה משה רבי 055-8823088

למרביתן המכריע של עבירות התנועה יש ניקוד הקבוע בצידן.

הניקוד יכול לנוע בין 2 נקודות לעבירה קלה כמו הסעת נוסע ללא חגור, עד לניקוד של 10 נקודות לעבירות חמורות כמו נהיגה במהירות מאד גבוהה או נהיגה באור אדום.

הסנקציה הקבועה בחוק בגין צבירת נקודות תעבורה מתחילה מ-12 נקודות ומעלה, דהיינו דו"ח בודד, גם אם קבוע בצידו את הניקוד המקסימלי בחוק, לא יגרור אף פעם הטלת סנקציה כזו או אחרת.

הסנקציה הקבועה בחוק בגין צבירת נקודות הינה כדלקמן:

  • 12 נקודות – קורס בסיסי בנהיגה נכונה.
  • 24 נקודות – קורס מתקדם בנהיגה נכונה.
  • 36 נקודות – 3 חודשי פסילת רישיון נהיגה.
  • 72 נקודות – 9 חודשי פסילת רישיון נהיגה, טסט ותיאוריה מחדש , ובדיקת כשרות נהיגה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

תקופת הצבירה של הנקודות נעה בין שנתיים לארבע שנים.

במידה וצברתם עד 20 נקודות במשך שנתיים, הניקוד ימחק כעבור שנתיים.

במידה וצברתם 22 נקודות או יותר , תקופת הצבירה תוארך לארבע שנים.

נהגים רבים המקבלים דו"ח תנועה נוטים לשלם את הדו"ח גם כאשר הם סבורים שלא ביצעו את העבירה המיוחסת להם וגם כאשר הם יודעים שעם תשלום הדו"ח הם עלולים להגיע לצבירה מסוכנת של נקודות, גם משום שהם נרתעים מעצם הצורך להתייצב בבית המשפט ולמסור את עדותם וגרסתם למקרה, וגם משום שהם חשים שאין להם סיכוי לצאת זכאים במשפט, משום שבית המשפט תמיד יעדיף את עדות השוטר על פני עדותם שלהם.

בהתייחס לכך נציין ראשית כי אכן בתי המשפט נוטים בד"כ להעדיף את עדות השוטר על פני עדות האזרח משום שההנחה היא שהשוטר הינו גורם אובייקטיבי ואין לו לכאורה אינטרס כזה או אחר ברישום הדו"ח, ואולם עדיין בתי המשפט זיכו לא אחת נהגים מביצוע העבירה שיוחסה להם אם בשל העובדה שעדותם נשמעה להם אמינה ומשכנעת, ואם בשל כשל כזה או אחר שהתגלה בעדות השוטר.

שנית , חשוב לציין ולהדגיש כי האופציה של ניהול מלא של המשפט ע"מ לצאת זכאי בדין איננה האופציה היחידה העומדת בפני האזרח-הנהג.

לחלק גדול מהנהגים לא עצם ההרשעה בעבירה או הקנס שהוטל בגינה הוא החשוב, אלא הניקוד הקבוע בצד העבירה.

הבשורה שלנו לנהגים אלו הינה כי אפשר בהחלט להביא לביטול הנקודות שנרשמו להם, גם ללא צורך בהתייצבות שלהם בבית המשפט, וללא צורך בניהול המשפט וגביית עדותם.

נציין כי במרביתם המכריע של המקרים בהם טיפל משרדנו, הצלחנו להביא לביטול הנקודות שיוחסו ללקוחות שלנו אם בשל כשלים שנמצאו על ידנו בדו"ח שערך השוטר ואם בשל נימוקים משפטיים אחרים.

עברתם עבירת תנועה? זומנתם למשפט?

פנו אלינו לייעוץ ראשוני ללא עלות

    קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט