לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו

03-6139595 | 055-8823088

מחיקת נקודות תעבורה

5
(12)

למרביתן המכריע של עבירות התנועה יש ניקוד הקבוע בצידן.

הניקוד יכול לנוע בין 2 נקודות לעבירה קלה כמו הסעת נוסע ללא חגור, עד לניקוד של 10 נקודות לעבירות חמורות כמו נהיגה במהירות מאד גבוהה או נהיגה באור אדום.

הסנקציה הקבועה בחוק בגין צבירת נקודות תעבורה מתחילה מ-12 נקודות ומעלה, דהיינו דו"ח בודד, גם אם קבוע בצידו את הניקוד המקסימלי בחוק, לא יגרור אף פעם הטלת סנקציה כזו או אחרת.

הסנקציה הקבועה בחוק בגין צבירת נקודות הינה כדלקמן:

  • 12 נקודות – קורס בסיסי בנהיגה נכונה.
  • 24 נקודות – קורס מתקדם בנהיגה נכונה.
  • 36 נקודות – 3 חודשי פסילת רישיון נהיגה.
  • 72 נקודות – 9 חודשי פסילת רישיון נהיגה, טסט ותיאוריה מחדש , ובדיקת כשרות נהיגה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

תקופת הצבירה של הנקודות נעה בין שנתיים לארבע שנים.

במידה וצברתם עד 20 נקודות במשך שנתיים, הניקוד ימחק כעבור שנתיים.

במידה וצברתם 22 נקודות או יותר , תקופת הצבירה תוארך לארבע שנים.

נהגים רבים המקבלים דו"ח תנועה נוטים לשלם את הדו"ח גם כאשר הם סבורים שלא ביצעו את העבירה המיוחסת להם וגם כאשר הם יודעים שעם תשלום הדו"ח הם עלולים להגיע לצבירה מסוכנת של נקודות, גם משום שהם נרתעים מעצם הצורך להתייצב בבית המשפט ולמסור את עדותם וגרסתם למקרה, וגם משום שהם חשים שאין להם סיכוי לצאת זכאים במשפט, משום שבית המשפט תמיד יעדיף את עדות השוטר על פני עדותם שלהם.

בהתייחס לכך נציין ראשית כי אכן בתי המשפט נוטים בד"כ להעדיף את עדות השוטר על פני עדות האזרח משום שההנחה היא שהשוטר הינו גורם אובייקטיבי ואין לו לכאורה אינטרס כזה או אחר ברישום הדו"ח, ואולם עדיין בתי המשפט זיכו לא אחת נהגים מביצוע העבירה שיוחסה להם אם בשל העובדה שעדותם נשמעה להם אמינה ומשכנעת, ואם בשל כשל כזה או אחר שהתגלה בעדות השוטר.

שנית , חשוב לציין ולהדגיש כי האופציה של ניהול מלא של המשפט ע"מ לצאת זכאי בדין איננה האופציה היחידה העומדת בפני האזרח-הנהג.

לחלק גדול מהנהגים לא עצם ההרשעה בעבירה או הקנס שהוטל בגינה הוא החשוב, אלא הניקוד הקבוע בצד העבירה.

הבשורה שלנו לנהגים אלו הינה כי אפשר בהחלט להביא לביטול הנקודות שנרשמו להם, גם ללא צורך בהתייצבות שלהם בבית המשפט, וללא צורך בניהול המשפט וגביית עדותם.

נציין כי במרביתם המכריע של המקרים בהם טיפל משרדנו, הצלחנו להביא לביטול הנקודות שיוחסו ללקוחות שלנו אם בשל כשלים שנמצאו על ידנו בדו"ח שערך השוטר ואם בשל נימוקים משפטיים אחרים.+

מחיקת נקודות תעבורה - עורך דין תעבורה משה רבי

מחיקת נקודות תעבורה – עורך דין תעבורה משה רבי

עליתם על הכביש ביצעתם עבירת תנועה מסוכנת. סיטואציה שיכולה לקרות כמעט לכל אחד מאיתנו, מתגלגלת במהירות לכדי בעיה משפטית חמורה מאוד שמשפיעה על החיים שלכם לטווח הארוך. על אחת כמה וכמה אם אתם אנשי מקצוע שנוהגים באופן קבוע לפרנסתם, הבעיה הופכת להיות קשה יותר כאשר יש לכם נקודות תעבורה. נכון שאתם בהחלט מכירים בהשמה ובאחריות, אבל זה לא אומר שאתם יכולים להרשות לעצמכם להשאיר את הדברים כמו שהם, ולכן אתם רוצים לנסות לבצע מחיקת נקודות תעבורה. הידע והניסיון שעומדים לרשותכם, מבוססים על השירות האישי של משרד עורכי הדין המלווה אתכם, והם קריטיים להצלחת התהליך. לפיכך, ברור לכם שתהליך מחיקת נקודות תעבורה הוא תהליך שאותו אתם רוצים לבצע אך ורק על בסיס היכולות והניסיון של משרד עורכי הדין משה רבי.

האם ניתן לבצע מחיקת נקודות תעבורה?

כמו שאתם בוודאי מצליחים להבין, היום האפשרות לבצע מחיקת נקודות תעבורה קיימת ועומדת לפניכם כמעט בלי בעיה. יחד עם זאת, לא כל אחד יכול להתחיל בתהליך או לפחות לקבל את הסיכוי למחוק את הנקודות. צריך להסביר מה הן הסיבות שבגללן אתם חושבים שמגיעה לכם ההזדמנות לבצע מחיקת נקודות תעבורה. ולכן כדאי לקבל את השירות הנלווה של עורך דין שמכיר ולומד לעומק את התיק שלכם, מוצא את הסיבות המתאימות לבקשה שלכם. ואפילו מציג נימוקים משפטיים שמחזקים את הטענות שלכם בקלות יחסית. הכלים והכישורים שעומדים לפניכם, הם אלו שיאפשרו לכם בסופו של יום לעלות על ההגה במהירות.

ככל ואתם עושים את זה במסודר – המחיקה הוא אופציה

ככל שאתם עובדים בצורה מסודרת יותר, ואתם מבינים מה הן הדרישות של המחוקק על מנת שאתם תוכלו לקבל בחזרה את רישיון הנהיגה שלכם, כך אפשר לייצר תהליך עבודה הרבה יותר אפקטיבי עם תוצאות הרבה יותר טובות לטווח הארוך. על כן, זהו האינטרס שלכם לפנות לעזרתו מקצועית של עורך דין משה רבי, ולתכנן את תהליך העבודה הנכון על בקשת מחיקת הנקודות שלכם.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 12

No votes so far! Be the first to rate this post.

מידע נוסף בנושא

ביטול נקודות

מעבר לקנס הכספי שנהג מקבל משוטר על עבירת תנועה שביצע, או זימון למשפט שהוא מקבל במידה שביצע עבירה חמורה, ישנה סנקציה נוספת שמוטלת על הנהג ע"י משרד הרישוי בגין צבירת נקודות. הסנקציה יכול לנוע בין חיוב לבצע קורס נהיגה מונעת בגין צבירה של 12 נקודות, ועד לשלילת רישיון של 3 חודשים עם צבירה של 36 נקודות ושלילת רישיון ל- 9 חודשים כולל טסט ותיאוריה מחדש עם צבירה של 72 נקודות. חשוב מאוד לדעת שקבלת דו"ח עם נקודות איננו בגדר עובדה מוגמרת, וניתן כל עוד הדו"ח לא שולם, ובותך פרק הזמן שנקבע לתשלומו, להביא לביטול הנקודות. בין אם אתם נהגים שומרי חוק ובין אם אתם נהגים שכבר הורשעו בעבר בעבירות כאלה ואחרות, הזכויות שלכם עדיין רלוונטיות, ויש לכם את האפשרות לבצע ביטול נקודות בתנאים מסוימים. לשם כך, המשימה שלכם היא לחפש עורך דין מקצועי ומיומן, אשר יכול להעריך מה הם הסיכויים שעומדים לפניכם ולתכנן ביחד איתכם את תהליך העבודה. זהו תחום המומחיות המקצועי של משרד עורכי הדין משה רבי, אשר מלווה את לקוחותיו ברגעים הכי מאתגרים והכי קשים, זה נותן את הפתרונות הפרקטים הדרושים לכם בשביל לקחת החלטות חכמות גם במצבי קצה.

ביטול נקודות – לנהגים שהוכיחו כי מגיע להם

החוק בישראל מאפשר לבצע ביטול נקודות לרישיון נהיגה, יחד עם זאת, חובת ההוכחה מוטלת על מבקש בבקשה. זאת אומרת, שאתם צריכים להראות שיש סיבה ממשית לביטול הנקודות שלכם. ולכן, צריך לעבוד קשה יותר ממה שאתם חושבים, כדי לצרף לאירוע עורך דין מיומן ומנוסה, כדי להוכיח שאתם באמת זכאים לקבל את הביטול. גם אם אתם מבינים שחשוב לכם לבצע את התהליך, המטרה הזו דורשת בחינה מעמיקה ואתם לא יכולים לאפשר לעצמכם לוותר על הידע והניסיון של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום התעבורה, אשר ילווה אתכם שלב אחרי שלב במשימה החשובה ויציע פתרונות מקצועיים לשאלות שמעניינות אתכם.

תהליך מסודר ורשמי – עוזר לכם בבקשה

הבקשה הרשמית היא גם עניין בירוקרטי. המשמעות היא שיש טפסים שצריך למלא, ויש החלטות שצריך לקבל אם אתם מבקשים לטפל בנושא כל כך רגיש. ולכן אל תהססו לפנות לעזרתו של עורך דין מקצועי, אמין, מיומן ומנוסה, אשר מציע לכם את כל הפתרונות בהתאם לסיטואציה שבה אתם נמצאים. זוהי בדיוק המשימה של עורך הדין משה רבי, והוא יכול לעזור לכם לבנות את תהליך העבודה האסטרטגי על בסיס שנים רבות של ניסיון מקצועי בתחום.

קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט