לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו

03-6139595 | 055-8823088

נהיגה במהירות מופרזת והעונשים הקבועים בחוק

0
(0)

נהיגה במהירות מופרזת היא עבירת תנועה חמורה מאוד. מחקרים מוכיחים באופן ברור כי ככל שהמהירות גבוהה יותר, לא רק שהסיכוי לכך שתתרחש תאונה הוא גבוה יותר, אלא שישנו סיכוי גבוה מאוד לתאונה קטלנית במיוחד, כולל הרוגים. לכן, בשנים האחרונות מופעלת אכיפה מוגברת מאוד כלפי נהגים אשר נוהגים במהירות גבוהה, והמשטרה עושה כל שביכולתה כדי לצמצם את התופעה.

המודרניזציה בשננים האחרונות מאפשרת הכנסה של יותר ויותר מצלמות אבטחה בצמתים השונים בכדי לתם עבריות תנועה שנהגים מבצעים, מה שמאפשר לגורמי האכיפה לזהות יותר ויותר נהגים אשר נוהגים במהירות מופרזת ולהשתמש בחוק על מנת להעניש את אותם נהגים בהתאם לחוק.

איזו מהירות נחשבת בתור נהיגה במהירות מופרזת?

על פי תקנות התעבורה בישראל, נהיגה במהירות מופרזת הינה נהיגה במהירות של מעל 50 קמ"ש בדרך עירונית, מעל 80 קמ"ש בדרך בינעירונית ללא גדר הפרדה ומעל 90 קמ"ש בדרך בינעירונית עם גדר הפרדה, ובכביש מהיר מעל 110 קמ"ש, כמובן, אלא אם כן קיימים במקום תמרורים עם הוראות אחרות.

כיום למשטרה ולמשרד התחבורה יש כלים חדשניים לאכיפת מהירות מופרזת כמו חיישני לייזר המזהים באופן מדויק את מהירות הרכב, מצלמות בצידי הדרכים, אכיפה באמצעות ניידות ועוד מגוון אמצעים נוספים, חלקם גלויים לנהגים וחלקם לא.

מהם העונשים הניתנים על נהיגה במהירות מופרזת בדרך עירונית?

העונש הנקבע על נהיגה במהירות מופרזת נגזר מחומרת העבירה, ומהחריגה מהמהירות המותרת בחוק באותו מקום בו נתפס הנהג:

  • בדרך עירונית, נהיגה במהירות הגבוהה בטווח של בין 31-50 קמ"ש עשויה לגרור חיוב קנס של הנהג בסך של 1500 ₪.
  • בנהיגה בכביש עירוני במהירות שלא עולה על 20 קמ"ש מעל המהירות המקסימלית המותרת, הקנס יהיה על סך 250 ₪, ובמהירות של בין 21-30 קמ"ש מעל המותר, הקנס יעמוד על 750 ₪ ותוספת של 8 נקודות, כאשר המהירות תעלה מעל ל30 קמ"ש מעל המותר, הרישום יעמוד על 10 נקודות.
  • בנהיגה בדרך עירונית במהירות העולה על מעל ל40 קמ"ש מעל המהירות המותרת, יוגש כתב אישום נגד הנהג, והדבר יכול להוביל לפסילת רישיון ועונשים נוספים.

מהם העונשים הניתנים על נהיגה במהירות מופרזת בדרך בינעירונית?

בדרך בינעירונית, המהירות המותרת הינה גבוהה יותר לעומת דרך עירונית, ולכן הענישה מעט שונה:

  • במהירות העולה על מעל 25 קמ"ש מהמהירות המותרת, הקנס הוא 250 ₪.
  • במהירות בטווח של בין 26-40 קמ"ש מעל המותר, הקנס יעמוד על סך 750 ₪ ורישום של 8 נקודות.
  • במהירות בטווח של בין 41-50 קמ"ש מעל המותר, הקנס יעמוד על סך של 1500 ₪ ורישום של 10 נקודות.
  • במהירות העולה על 50 קמ"ש מעל המותר, כתב אישום יוגש נגד הנהג וקצין משטרה יכול לפסול את רישיונו עד חודש ימים. מעבר לזאת, הוא חשוף לעונשים חמורים כמו שלילת רישיון, קנסות גבוהים ויכול להיות אפילו מאסר.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט