לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו

03-6139595 | 055-8823088

נהיגה בשכרות

5
(12)

עורך דין נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות היא עבירה די נפוצה שנמצאת גבוה בסדר העדיפויות של המשטרה. בשורות הבאות תמצאו את ההסבר הבסיסי לגבי העבירה הזו. מדובר בטעימה על קצה המזלג – כל מקרה צריך להיבדק לגופו ובהרבה מקרים תזדקקו לעזרתו של עורך דין נהיגה בשכרות ותעבורה שמכיר את התחום לעומק ולא רק את הקווים הכלליים ואת הקלישאות הנפוצות בתחום.

עורך דין נהיגה בשכרות – מיהו שיכור?

החוק מגדיר באופן ברור מי ייחשב שיכור בעיני החוק:

 • מי ששותה משקה משכר בזמן נהיגה (שימו לב: לכאורה לא משנה כמה הוא שתה!).
 • מי שבגופו נמצאו סם מסוכן (ולפי החוק בכל הנוגע לנהיגה גם מריחואנה וחשיש הם סמים מסוכנים)
 • מי שבגופו התגלה אלכוהול בכמות גבוהה מהמותר (ובהמשך נרחיב ונסביר מהי הכמות המותרת).
 • מי שנתון תחת השפעת משקה משכר או תחת השפעת סם מסוכן ובלבד שבבדיקת מעבדה לא נמצא שריכוז האלכוהול בדמו נמוך מהסף המרבי שנקבע בתקנות לפי פסיקה (3).

עורך דין נהיגה בשכרות – החרמה או פסילה?

נתחיל בכך שנדגיש שהאיסור הוא על נהיגה תחת השפעת אלכוהול ולא על נהיגה אחרי שתייה. אלא שהקביעה אם הנהיגה הייתה תחת השפעת אלכוהול או לא אינה נתונה לשיקול דעתו של הנהג אלא למשטרה ולבית המשפט. נהג שבדמו יימצא ריכוז של אלכוהול גבוה מהריכוז שנקבע כחוקי ייחשב כשיכור בעיני החוק, ולא משנה עד כמה הוא בטוח שהוא לא שיכור.

מהו אם כן הריכוז המותר? הכמות המותרת היא 290 מיקרוגרם אלכוהול בדם, נתון שלא ממש שימושי לרובינו. ההמלצה היא שכדי לנהוג בזהירות וכדי לא להסתבך עם החוק מוטב לא לשתות בכלל לפני שנוהגים או להסתפק בכמות קטנה מאוד – ההמלצה המקובלת בשביל אנשים ממוצעים היא יחידה אחת של אלכוהול: כוס יין, בירה קטנה וכדומה. עם זאת, גודל הגוף, חילוף החומרים ותנאים אחרים משפיעים על כמות האלכוהול שתמצא בגוף שלכם אחרי שתייה.

אם כבר שתיתם, נעצרתם ונבדקתם הרי שהמכשיר יגיד לכם אם עשיתם טעות גדולה או לא. כעת יהיה עליכם להתמודד עם התוצאה: לקבל אותה או להילחם נגדה בבית המשפט – לבד או בעזרת עורך דין תעבורה.

עורך דין נהיגה בשכרות – סעיפי החוק הרלוונטיים לנהיגה בשכרות

סעיפי החוק בפקודת התעבורה

62. העובר אחת העבירות האלה, דינו- מאסר שנתיים או קנס כאמור בסעיף 61(א)(3)

לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין") ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס פי 1.25 מהקנס האמור בסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין:

 1. מפיר הוראה מהוראות פקודה זו;
 2. נוהג רכב בדרך קלות ראש, או ברשלנות, או במהירות שיש בה בנסיבות המקרה סכנה לציבור, אף אם היא פחותה מן המהירות המקסימלית שנקבעה;
 3. הוא שיכור בהיותו נוהג רכב, או בהיותו ממונה על הרכב, בדרך או במקום ציבורי; לענין זה, "שיכור" ו"ממונה על הרכב" – כהגדרתם בסעיף 64ב;

39א.הורשע אדם על עבירה כאמור בסעיף 62(3), דינו – בנוסף לכל עונש אחר – פסילה מקבל או מהחזיק רשיון נהיגה לתקופה שלא תפחת משנתיים, ואם כבר הורשע על עבירה זו בשנה שקדמה לאותה עבירה- פסילה לתקופה שלא תפחת מארבע שנים; אולם רשאי
בית המשפט, בנסיבות מיוחדות שיפרש בפסק הדין, להורות על פסילה לתקופה קצרה יותר.

64ב (א)בסעיף זה –"ממונה על הרכב" – אחד מאלה:

 1. מי שעוסק בהוראת נהיגה, בעת שהלומד נהיגה נוהג ברכב;
 2. מי שיושב לצדו של נוהג חדש ברכב, לצורך מילוי חובת הליווי לפי סעיפים 12 א1 או 12 א2;

"משקה משכר" – משקה שריכוז האלכוהול בו גבוה מהריכוז שקבע שר התחבורה בהתייעצות עם שר הבריאות ובאישור ועדת הכלכלה של הכנסת; לענין זה, רישום ריכוז האלכוהול על גבי מכל המשקה יהיה ראיה לכאורה לריכוז האלכוהול המצוי במשקה; "סם מסוכן"- כהגדרתו בפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], התשל"ג-1973, למעט סם שקבע שר הבריאות ובתנאים שקבע.

משה רבי עורך דין נהיגה בשכרות ותעבורה מסביר:

בהתאם לפקודת התעבורה בארץ, הוגדרה הכמות המותרת של אלכוהול אותה ניתן לצרוך – ולא תחשב בתור עבירה בעת בדיקת ינשוף. עם זאת, ובמקרים בהם חציתם רף זה, יש לפנות עורך דין נהיגה בשכרות – ולהסתייע בשירותיו. במילים אחרות, ובזכות ליווי משפטי מקצועי זה, ניתן יהיה לבחון את המצב הנתון. בין אם מדובר בתקלה בינשוף בעת ביצוע הבדיקה ובין אם מדובר בשיבוש התוצאות, לאור כל זאת ניתן להסיק את המסקנה המתבקשת ולפעול בהתאם. בתיקים העוסקים בדיני תעבורה, יש לפנות אל משרד עורכי הדין משה רבי. החל מניהול תיקי שכרות, תאונות דרכים, פסילה מנהלית ועד עבירות תנועה נוספות – צוות המשרד מספק מענה מרשים מהמובילים בארץ בתחום זה.

עורך דין נהיגה בשכרות: דגשים שונים

אין ספק כי נהיגה בשכרות הינה אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר. למעשה, תדירות עבירה זו הולכת וגוברת בשנים האחרונות, כאשר בני נוער וצעירים רבים שותים כמויות אלכוהול גבוהות מהמותר – ומתיישבים לאחר מכן מאחורי ההגה ונוסעים.

כאשר אנו מדברים על נהיגה בשכרות, חשוב לציין כי השפעת האלכוהול משתנה מבן אדם לבן אדם. וזאת, כאשר ההשפעה תלויה במידה רבה במבנה הגוף של הנהג, במשקל שלו ואף בטווח הגילאים. כך או כך, אין מחלוקת כי לאלכוהול השפעה רבה עלינו – בייחוד כאשר אנו נוהגים על הכביש. שכן המשקה מטשטש את שיקול הדעת שלנו ומאט את מהירות התגובה שלנו.

במקרים בהם המשטרה עוצרת אתכם, מבצעת בדיקת ינשוף ומגלה כי שתיתם מעל הכמות שנקבעה בחוק, יינתן עונש של פסילת רישיון למשך שנתיים. במקרים אלו, מומלץ לפנות אל עורך דין נהיגה בשכרות ולפעול במקצועיות וביסודיות.

עורך דין נהיגה בשכרות –  פנייה לגורמים המקצועיים

כדי להתמודד עם העלייה בשתיית האלכוהול והנהיגה בשכרות, משטרת ישראל החלה לאכוף זאת. במקרים בהם נפסל רישיון הנהיגה שלכם, ואתם מבקשים ייעוץ בתחום זה, עומד בפניכם פתרון מומלץ: יצירת קשר עם משרד עורכי הדין משה רבי. לאורך השנים האחרונות, משרד זה זכה להצלחות רבות בעסקאות טיעון ובזיכויים במגוון תיקים – כולל אלו העוסקים בשכרות.

ניתן לפנות אל עורך דין תעבורה במגוון מקרים. החל מנהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת ועד גרימת מוות ברשלנות – מענה משפטי מקצועי בתחום זה יקל על ההליך. נדגיש כי להבדיל מעבירות בתחום המשפט הפלילי, כאשר מדובר בעבירות בתחום התעבורה – הן יוגדרו בתום אחריות בקפידה. ובהתאם, ניהול התיק, הראיות והצגתן וכן הלאה. במקרים אלו, ניתן לפנות אל משרד עורכי הדין משה רבי. משרד זה, המתמחה בדיני התעבורה, מחזיק בניסיון של למעלה מ-20 שנה. כמו כן, עיסוקי המשרד כוללים בין היתר ייצוג נאשמים בבית המשפט לתעבורה, ניהול תיקים בתחום עבירות מהירות ונהיגה בשכרות, ביטול פסילה מנהלית ופסילה עד תום ההליכים.

שירותיו החשובים

פקודת התעבורה בארץ היא זו שמנסחת וקובעת את חוקי התעבורה והתקנות השונים; החוקים הנוגעים אל תחום רישוי הנהגים והרכבים. כמו כן, פקודת התעבורה אף מגדירה את נושא עבירות התנועה. כדי להיוועץ בתחום זה, ולקבל את המענה הדרוש ממומחים בעלי הכשרה מתאימה, יש לפנות אל עורך דין תעבורה.

ניתן יהיה להסתייע בשירותיו של מומחה זה, למשל, במקרים בהם קיבלתם דו"ח תעבורה. בין אם הואשמתם בנהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת או שמא מדובר בנהיגה בפסילה, רצוי לקבל ייעוץ וליווי משפטי מקצועי. בזכות הגורמים המוסמכים בעלי ההשכלה והניסיון המשפטי הרלוונטיים, ניתן יהיה להגיש טיעונים משכנעים בעת הדיון בבית המשפט.

מעבר לכך, עו"ד הועסק בדיני תעבורה יידע להעריך את המצב הנתון ולהיטיב עם הלקוח שלו. החל מביטול כתב האישום, זיכוי מאשמה ועד הפחתה ניכרת – שיתוף פעולה עם משרד עורכי הדין משה רבי יסייע לכם רבות.

לנהל את ההליך המשפטי במקצועיות

במקרים בהם התבצעה עבירה בתחום התעבורה, בין אם מדובר בחציית מעבר חצייה במקום אסור ובין אם מדובר בנהיגה במהירות מופרזת, רצוי לשתף פעולה עם עורך דין מומחה בדיני תעבורה. כך, ניתן יהיה לנהל את ההליך המשפטי באופן המקצועי והיעיל ביותר. לקבלת מידע נוסף, יש ליצור קשר עם משרד עורכי הדין משה רבי.

תפקידם של עורכי דין תעבורה הינו משמעותי ביותר. וזאת, לאור העובדה כי הם בקיאים במלוא הסעיפים בפקודת התעבורה של ישראל. בהתאם לכך, ולאור ההכשרה והניסיון בו הם מחזיקים, עורכי דין אלו יסייעו לכם ללא כל צל של ספק. הייתם מעורבים בתאונת דרכים וזקוקים לייעוץ? קיבלתם קנסות חניה ונהיגה – וצברתם נקודות? מה ניתן לעשות במקרה של נהיגה בשכרות? יש לפנות אל משרד עורכי הדין משה רבי. משרד זה הינו מהוותיקים ומהמובילים בארץ בתחום דיני התעבורה. בנוסף, עובדיו של משרד זה מעניקים שירות בסטנדרט גבוה וחסר פשרות. וזאת, תוך מתן ייעוץ ויחס אישי.

עורכי דין נהיגה בשכרות : תפקידיו השונים

ישנם מקרים שונים בהם חשוב לפנות אל עורכי דין תעבורה. נפרט את חלקם כעת:

 • נהיגה בשכרות – נהיגה בשכרות הינה נהיגה המתבצעת תחת השפעת משקאות אלכוהוליים. נהיגה תחת השפעת אלכוהול מאטה את תגובת הנהג והופכת אותו לאיטי – כאשר שיקול דעתו נפגע. כך, עלול הנהג לסכן את הנוסעים איתו ברכב כמו גם נהגים אחרים על הכביש. כאשר נהגים מואשמים בנהיגה בשכרות, הם עלולים לקבל שלילת רישיון לפרק זמן של עד שנתיים. במקרים אלו, מומלץ להסתייע בשירותיו של עו"ד תעבורה – ולקבל את המענה הדרוש.
 • פסילה מנהלית – בפסילה מנהלית הכוונה היא לפסילות רישיון הנהיגה; פסילה אותה רשאי להעניק קצין משטרה לנהג. וזאת, כאשר הנהג ביצע עבירה במסגרת פקודת התעבורה. פרק הזמן של הפסילה המנהלית משתנה בהתאם להשלכות העבירה. בין אם מדובר בפסילה ל-90 יום, פסילה ל-60 יום או שמא מדובר בפסילה ל-30 יום, עורך הדין שלכם יסייע לכם שלב אחר שלב.\

עורכי דין נהיגה בשכרות – לפנות אל משרד עורכי הדין המוביל בארץ

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? שוטר פסל את רישיון הנהיגה שלכם? מעוניינים להפחית את העונש בתיק השכרות שלכם? במקרים אלו ואחרים, במסגרת דיני התעבורה, ניתן לפנות אל משרד עורכי הדין משה רבי. משרד זה מחזיק בניסיון של למעלה מ-20 שנה. כמו כן, צוות המומחים של משרד זה מחזיק ברקורד מרשים של זיכויים ועסקאות טיעון מרשימות.

אם גם אתם עומדים בפני אישום על נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, אנחנו יכולים לעזור! פנו אלינו ותקבלו מענה מהיר ויעוץ ראשוני ללא תשלום וללא התחייבות.

עורך דין תעבורה – משה רבי

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 12

No votes so far! Be the first to rate this post.

קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט