לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו

03-6139595 | 055-8823088

פסילה מנהלית

0
(0)

תגיד שלום לרישיון: כל מה שצריך לדעת על פסילה מנהלית

הנהיגה ברכב הפכה להיות חלק בלתי נפרד משגרת החיים של כולנו. רוב הנהגים יודעים שאם יעברו עבירת תעבורה מסוימת, שוטר שיבחין בכך עשוי לתת להם דוח שיגרור תשלום קנס ואף יותר מכך. אך מעטים הנהגים המודעים לסמכות הנתונה לשוטר (ברוב המקרים בדרגת קצין) לפסול את הרישיון באופן מיידי בעבירות מסוימות המנויות בפקודת התעבורה. הפסילה יכולה להיעשות אפילו לפני שהוגש כתב אישום או שנערך משפט – זוהי הפסילה המנהלית; הפסילה שמבוצעת על ידי מי שאין בידו הסמכות השיפוטית אלא אך ורק הסמכות המנהלית להורות על פסילת הרישיון.

 

פסילה מיידית על עבירות חמורות

חשוב לדעת שלא כל עבירת תנועה מובילה לפסילה מנהלית; מדובר ברשימת עבירות חמורות יחסית. הנה כמה מהנפוצות:

  • עקיפה בדרך שאינה פנויה.
  • עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף.
  • נהיגה במהירות מופרזת – 30 קמ"ש מעל למהירות המותרת בדרך עירונית ויותר מ – 40 קמ"ש מהמותר בדרך בינעירונית או מהירה.
  • נהיגה הגורמת לסיכון הולך רגל.
  • אי עצירת הרכב לפני מסילת ברזל.
  • נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים.
  • אי ציות לתמרור "עצור" או תמרור "האט".
  • נהיגה במכונית עם מטען חורג מהמותר באופן משמעותי.
  • הובלת חומר מסוכן בצורה אסורה.

 

החרמה או פסילה?

בכל הנוגע לפסילה מנהלית ,יש לעשות הבחנה בין הסמכות של השוטר להחרים את רישיון הנהיגה לבין הסמכות לפסול את הרישיון .כל שוטר יכול לקחת את הרישיון מהנהג שעבר את העבירות מסוימות, אך רק קצין משטרה בדרגת פקח ומעלה יכול לפסול את הרישיון.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

מידע נוסף בנושא

פסילה מנהלית – עורך דין תעבורה משה רבי

הרישיון שלכם הוא הדבר החשוב ביותר שאתם מחזיקים כיום. גם מפני שאתם נוהגים ברמה היומיומית, וגם משום שאתם מאוד אוהבים לנהוג ולא רוצים לוותר על הזכות הזו. יחד עם זאת, יש לכם בעבר תיעוד להתנהגות פרועה מאוד על הכביש, כולל מגוון רחב מאוד של עבירות תנועה מסכנות חיים ופגישות לא נעימות עם אנשי המשטרה על הכביש. עכשיו, אתם כבר עומדים בפני פסילה מנהלית וזה מצב הרבה יותר מורכב והרבה יותר מאתגר להתמודד איתו בכל קנה מידה שהוא. מה שאומר שאתם חייבים לפעול ברגישות המתבקשת ולדאוג לכך שיהיו לכם את הדרכים לענות על כל שאלה של בית-המשפט. אם אתם רוצים להימנע מאפשרות של פסילה מנהלית כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אל משרד עורכי הדין משה רבי, ולקבל את הכלים והליווי המשפטי הדרוש בצורה המתאימה והנכונה לכם.

מה היא פסילה מנהלית ואיך היא משפיעה עליכם?

פסילה מנהלית היא דה פקטו פסילה של רישיון הנהיגה שלכם, אשר אוסרת עליכם לעלות על ההגה בכל מצב שהוא. יחד עם זאת, פסילה של בית המשפט היא פסילה עם תאריך תוקף ברור. ולחילופין פסילה מנהלית היא פסילה עד שבית המשפט יורה על שינוי. ולכן אתם צריכים לפעול במהלך הפסילה המנהלית על מנת להבין באיזו סיטואציה אתם נמצאים כעת, ואיך אפשר לעזור לכם לשפר את המצב בסיטואציה שבה אתם נמצאים כעת

טיפול בבעיה עוד בתחילתה, יכול להחזיר לכם את הרישיון

ככל שאתם פועלים באופן אקטיבי יותר ואתם לוקחים את השליטה לידיים שלכם בשלב מוקדם יותר שאלה הדברים, כך יש סיכוי אמיתי וטוב יותר שאתם תצליחו להתמודד עם הפסילה באופן הנכון. יכולות להיות עוד המון בעיות לאורך הדרך, בוודאי אם אתם מתקשים להוכיח שאתם צודקים ויש לכם סיבה טובה להתנהגות שלכם. אז אל תהססו להשקיע את הזמן בשביל לטפל בבעיה באופן שורשי ועמוק, ולהיעזר בידע ובניסיון של אנשי הצוות של משרד עורכי הדין משה רבי. אנו נלווה אתכם בשלבים הקריטיים ונאפשר לכם למצוא את התשובות לכל השאלות שעולות לכם בראש, תוך מינימום השקעה של זמן ומאמצים.

פסילת רישיון נהיגה

הסנקציה החמורה ביותר מבחינה משפטית בבית דין לתעבורה היא פסילת רישיון. בית הדין לתעבורה רשאי לפסול את רישיונו של אדם במקרים שבהם מבוצעות עבירות תנועה חמורות מאוד או שיש פגיעה ממשית בחיי האדם בעקבות תאונת דרכים. פסילת רישיון יכולה להיות אירוע חד פעמי או פסילה זמנית. לחילופין, יש גם אופציה של פסילת רישיון באופן קבוע, אשר באה לידי ביטוי בשלילת הזכות שלכם לעלות על ההגה. כמו שאתם בוודאי מצליחים להבין, פסילת רישיון היא בעיה חמורה מבחינה משפטית ואם אתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם פסילת רישיון, אתם חייבים לפנות לעזרת והמקצועית של עורך דין מיומן ומנוסה מהצוות של משרד עורכי הדין משה רבי, כדי לטפל בתיק בצורה הטובה ביותר ובהקדם האפשרי.

האם ניתן להתמודד עם פסילת רישיון נהיגה?

באופן כללי כן אפשר להתמודד עם פסילת רישיון מבחינה משפטית. זה לא אומר שמדובר על תהליך עבודה פשוט ומהיר, וזה ממש לא אומר שאתם יכולים להרשות לעצמכם לעלות בחזרה על ההגה ולנהוג בצורה פרועה ולא אחראית. יחד עם זאת, אם יש לכם את האפשרות להוכיח שבית המשפט טעה באבחנה שלו או שאתם לא ביצעתם את העבירות שמייחסים לכם, אז בהחלט אפשר להגיש בקשה ולדון מחדש בתנאי פסילת הרישיון שלכם. זה לא פשוט בכלל, זה דורש הכוונה וייעוץ משפטי. וזה בעיקר דורש מכם להכיר בעובדה שיכול להיות שתהיו תקופה מסוימת בלי רישיון הנהיגה שלכם. אבל אם חשוב לכם לעמוד על הזכויות שלכם, אתם צריכים לבחון את כל האופציות ולקחת החלטות בצורה אחראית.

ההחלטה המשפטית הכי חשובה שיש, משפיעה עליכם

פסילת רישיון משפיעה על חיי היומיום שלכם והיכולת לנהל משק בית בישראל. זאת אומרת שמדובר על החלטה משפטית עם השפעה ישירה על רמת החיים ועל איכות החיים שלכם, והיא בעייתית במיוחד לאנשים שעובדים בתור נהגים מקצועיים. אז אם חשוב לכם מאוד לדאוג לרישיון שלכם אתם חייבים להיעזר בצוות המקצועי של משרד עורכי הדין משה רבי, ולקבל את כל הכלים כדי לייצר פתרון נכון לסיטואציה שבה אתם נמצאים כעת.

קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט